Návod na správu systému vizitka.sk

Ako pracovať s administračným systémom vizitka.sk. Vyskúšajte si vizitku na 15 dní úplne zdarma!

prihlasovanie-do-systemu

1. Prihlásenie do administračného systému

Najskôr sa treba prihlásiť do administračného prostredia a zadať e-mail a heslo, ktoré ste si predtým zvolili. Do administračného prostredia vašej web stránky sa dostanete napísaním /prihlasenie, /admin alebo /edit za názvom vašej webstránky do prehliadača (napríklad: www.usko.sk/prihlasenie). Ak si náhodou neviete spomenúť, na meno alebo heslo, kliknite na nápis "Zabudli ste heslo?" systém vám automaticky odošle prihlasovacie údaje na váš email.

úprava šablóny

2. Výber šablóny

Pri prvom prihlásení do systému, vám vizitka automaticky ponúkne zmenu nastavení, kde si môžete zvoliť akúkoľvek šablónu aj s dodatočnými parametrami. Keď sa do systému prihlásite ďruhý krát, šablónu si môžete zmeniť v základných nastaveniach vizitky vpravo hore. Pri zmene šablóny však nedôjde k zmene obsahu vašej stránky pri moduloch, ktoré jednotlivé šablóny podporujú. Zvyšné vyplnené údaje ostanú uložené v pamäti.

uvodne-nastavenia

3. Základné nastavenia

V základných nastaveniach si môžete zmeniť heslo, napísať / zmeniť názov stránky (title), ktorý sa zobrazuje hore v internetovom prehliadači ako názov okna. Ďalej máte možnosť si nastaviť popis stránky (Meta Description), ktorý sa bude zobrazovať ako popis pri vyhľadávaní vašej web stránky pomocou vyhľadávača ako napr. Google, ako aj kľúčové slová (Meta Keywords), slová (výrazy) oddelené čiarkou, ktoré bude užívateľ zadávať pri vyhľadávaní vašej stránky na internete,... Jednou z volieb je výber šablóny, kde si môžete zmeniť šablónu, prípadne aj jej farbu.

dalsie-nastavenia

4. Správa a úprava obsahu

Systém je veľmi jednoduchý a intuitívny. Stačí kliknúť na ikonku prislúchajúcu jednotlivému obsahu v šablóne a vyplniť požadované údaje alebo polia, ďalej potvrdiť tlačítkom uložiť. Jednotlivé moduly je možné samostatne vypínať a zapínať aktivovaním a deaktivovaním políčka "zobraziť na stránke". Ak chete pridať ďalší obsah, či už text alebo obrázok, kliknite na ikonku plus.